Warsztaty: Pozytywne rodzicielstwo


7 kwietnia 2022 r.

Zapraszamy do udziału w cyklu 8 warsztatów opartych na pozytywnej dyscyplinie - pełnej miłości i szacunku metodzie wychowawczej.

Jeżeli czujecie, że w Waszym domu panuje chaos, a Wy tracicie kontrolę nad sobą i swoimi dziećmi.  Płacz, wrzask i agresja to rutynowe zachowania Waszych dzieci gdy tylko coś pójdzie nie po ich myśli. Prośby, groźby, kary - nic nie pomaga. 

Jeżeli szukacie skutecznego sposobu na wprowadzenie ładu i spokoju w Waszym domu. Zachęcamy do  udziału w warsztatach.

W czasie szkoleń dowiecie się dlaczego dzieci nie zawsze zachowują się zgodnie z oczekiwaniami dorosłych i co my, jako rodzice możemy zrobić by zachowań takich było mniej. Poznacie i przećwiczycie szereg technik wzmacniających Waszą relację z dzieckiem, co z kolei pomoże Wam wychować dzieci na pewnych siebie, samodzielnych i odpowiedzialnych dorosłych. 

 

PROGRAM CYKLU OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE TEMATY: 

1. POZYTYWNE PODEJŚCIE, czyli wprowadzenie do Pozytywnej Dyscypliny. Jak być życzliwym i stanowczym jednocześnie. 

2. DLACZEGO DZIECI ŹLE SIĘ ZACHOWUJĄ, czyli cztery sposoby zachowania dzieci i jak sobie z nimi radzić 

3. KARA – CO ZAMIAST NIEJ, czyli jak w przyjazny dla dziecka sposób egzekwować to, na czym nam zależy. 

5. BUDOWANIE OSOBISTEJ MOCY DZIECKA, czyli jak wspierać bez rozpieszczania. 

6. WSZYSCY SĄ WAŻNI, ALE KAŻDY JEST INNY, czyli jak zaspokajać potrzeby wszystkich członków rodziny… i co do tego wszystkiego ma kolejność urodzenia. 

 

Szkolenia są prowadzone metodą warsztatową. Cykl 8 spotkań jest skonstruowany tak, by uczestnicy warsztatów mogli stopniowo wprowadzać w życie poznane treści i pod okiem eksperta dokonywać pozytywnych zmian w swoich rodzinach. 

 

ZAPISY: Wyłącznie przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdSh5SF7lj_prQJHtyuFhBklm5cNGfUGu1woX1py0y4SGovWQ/viewform?usp=sf_link 

 

GDZIE: Szkoła w Komorowie

KIEDY: 8 kolejnych czwartków począwszy od 21.04.2022 w godz. 18:00-20:30 

KOSZT: Warsztaty są bezpłatne, organizowane przez Związek Dużych Rodzin 3+ Koło Michałowice. Projekt finansowany z budżetu Gminy  Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, dlatego do udziału w szkoleniach zapraszamy mieszkańców gminy Michałowice. 

WIĘCEJ INFORACJI: michalowice@3plus.pl, tel: 502244173

 

PROWADZĄCA: 

Katarzyna Malinowska: pedagog, socjoterapeuta, mediator rodzinny, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny. Prowadzi warsztaty, szkolenia oraz konsultacje indywidualne dla rodziców. Pomaga im zrozumieć zachowania dzieci, a także przechodzić przez trudne etapy zmian w rodzinie (narodziny kolejnego dziecka, powrót mamy do pracy, adaptacja dziecka do przedszkola, rozstanie rodziców itp). Pracuje w duchu pozytywnej dyscypliny, pełnej szacunku i miłości metody wychowawczej wspierającej dzieci w stawaniu się coraz bardziej odpowiedzialnymi, zaradnymi, pewnymi siebie i empatycznymi ludźmi. Ekspert Linii 3 Plus - telefonu wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Zaangażowana w działania wielu organizacji dzialających na rzecz dziecka i rodziny (Związek Dużych Rodzin 3+, Fundacja Sofijka, Fundacja pod wspólnum dachem i in.). Właścicielka Pracowni Szkoleniowej „Rodzina na warsztat” (www.rodzinanawarsztat.pl). Mama trojki dzieci w wielu szkolnym. 

 

 

 

Oto jak uczestnicy wcześniejszych edycji warsztatów oceniają swój udział w szkoleniach: 

Zajęcia pozwoliły mi zrozumieć moje dzieci, to co faktycznie kryje się za ich reakcjami i zachowaniami. Polecam zajęcia innym rodzicom. Pozwalają lepiej poznać swoje dzieci i zrozumieć ich zachowania. Są też skarbnicą wiedzy o nas - rodzicach. Pozwalają poznać nasze mocne strony i stereotypy, które nami zawładnęły w wychowaniu". Ania, mama Kacpra (9) i Konrada (5) 

 

Warsztaty zmieniły mój sposób myślenia odnośnie zachowań moich dzieci. Dzisiaj wiem, że najważniejsza jest praca nad sobą. Magda, mama Nadii (14), Malwiny (12) i Fryderyka (10) 

 

Szkolenia pomogły mi zrozumieć "drugie dno" zachowań moich dzieci. Liczę, że teraz moje dzieci będą chciały ze mną rozmawiać, dzielić się problemami/uczuciami. Karolina, mama dwójki dzieci w wieku 3,5 i 1,5 roku 

 

Zdecydowanie polecam zajęcia rodzicom, nauczycielom, dziadkom, opiekunom do dzieci. Powiedziałabym, że jest to najlepsza metoda z jaką się do tej pory spotkałam, w krótkim czasie przynosi porządane efekty, pozwala uświadomić sobie, że dzieci chociaż małe należy im się szacunek. Każde zajęcia wnosiły coś nowego. Już widzę pierwsze efekty pozytywnych zmian w mojej rodzinie. Dzisiaj wiem, że zmiany należy zaczynać od siebie, a potem wymagać od innych. Dostrzegam zmiany w relacjach między rodzeństwem, dzieci odnoszą się do siebie z szacunkiem. Renata, mama Zosi (11) i Marysi (6) 

 

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter